

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.4 mm |
| Length | 1 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 4.3 MΩ |
| Power Rating | 63 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Depth | 500 µm |
| RoHS | Compliant |
| Military Standard | Not |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 433
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00998
Ext.Price$0.00998
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00998 | $0.00998 |
| 10 | $0.00499 | $0.04990 |
| 50 | $0.00384 | $0.19200 |
| 100 | $0.00345 | $0.34500 |
| 500 | $0.00310 | $1.55000 |
| 1000 | $0.00289 | $2.89000 |
| 3000 | $0.00270 | $8.10000 |
| 5000 | $0.00252 | $12.60000 |
| 10000 | $0.00235 | $23.50000 |
| 30000 | $0.00221 | $66.30000 |
| 50000 | $0.00208 | $104.00000 |
